Aktualności

Dyplom dla RSP Lubosina Dyplom dla Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Lubosinie za zajęcie II miejsca w X Edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Hodowce i Producenta Trzody Chlewnej 2014r. w kategorii Producent.


RSP W LUBOSINIE zleci kompleksową budowę magazynu płaskiego do zbóż o kubaturze 12 051 m3 i powierzchni zabudowy 2 037 m2. Wymiary hali: 27,91 m x 73,04 m o wysokości 7,45 m.

Czytaj więcej...


AKT NADANIA TYTUŁU HIT 2013 RSP w Lubosinie

Akt Nadania Tytułu HIT DNIA 2013 RSP ZDROWIE w Izdebnie Akt Nadania Tytułu HIT DNIA 2013 RSP ZDROWIE w Izdebnie Akt Nadania Tytułu HIT DNIA 2013 RSP ZDROWIE w Izdebnie


Nowoczesne Źródła Energii "Nowoczesne Żródła Energii" - artykuł w Gazecie Szamotulskiej


Otrzymaliśmy rekomendację do dofinansowania z LGR Warta - Noteć dot. inwestycji z zakresu OZE - budowa wiatraka o mocy 20 KW na maszcie 18 metrowym.
Końcowym efektem realizacji projektów z OZE, będzie system hybrydowy, znacząco obniżający koszty energii w RSP. Warto dodać, iż będzie to prawdopodobnie pierwszy zakład rolniczy w Polsce, który na taką skalę wdraża systemy z OZE z przeznaczeniem na własne potrzeby.

Jesteśmy w trakcie realizacji projektu z zakresu OZE: - budowa mikroinstalacji fotowoltaicznej 40 KW - budowa wiatraka pionowej osi obrotu o mocy 10 KW do podgrzewania wody.
Planowane zakończenie projektu: kwiecień 2014 r.
Projekt otrzymał dofinansowanie z UE za pośrednictwem LGR Warta - Noteć.

Rozpoczynamy modernizację w całości mieszalni pasz jak i magazynów do przechowywania zbóż wraz z ich czyszczeniem - zakończenie inwestycji do końca br.

Pod koniec 2013 r. oddaliśmy do użytkowania nową inwestycje współfinansowaną z UE - budowa wagi najazdowej 60 T.